Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.

Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma!

Atbrauc ciemos pie zvejniekiem!

Visi zina, ka ar zvejniekiem ir kā ar bitēm – neko nevar zināt. Piekrastes ļaudis ir klusētāji un ar svešiniekiem
nav uzreiz uz Tu, īpaši jau Kurzemes jūrmalā. Taču sešas zvejnieku ģimenes Lapmežciemā, Ķesterciemā, Engurē un Bērzciemā aicina savā sētā ceļotājus, lai iepazīstinātu ar piekrastes dzīvi un jūras sniegtajiem labumiem. Vairāk informācijas skatīt šeit. Visi apmeklējumi iepriekš noteikti jāpiesaka. Tukums ir neliela, dārzu ieskauta mazpilsēta Kurzemes pievārtē, taču šejienieši sevi mūždien uzskatījuši par kurzemniekiem, jo viņos ir gan kurzemnieku lepnums un turība, gan kurzemnieku spīts un nepiekāpība.

Pirmās Adventes nedēļas nogale Tukuma pusē

 Tuvojoties novembra mēneša beigām, iededzam pirmo svecīti adventes vainagā un aicinām kopā ieskandināt Tukumu, ļauties atpūtai un dažādiem izklaides pasākumiem gan iekštelpās, gan svaigā gaisā. Visi kopā iedegsim arī krāšņo Tukuma egli Brīvības laukumā.

Ceturtdien, 26.novembrī pulksten 18.00 uz cirku no Lietuvas “Pasakainā planēta” aicina Tukuma pilsētas Kultūras nams. Lietuvas koncertu kompānija "Soliaris" piedāvā aizraujošu cirka programmu, kas būs interesanta gan maziem, gan lieliem. Izrādē lietuviešu cirka meistari kopā ar māksliniekiem no Šveices "Cirque Du Solleil" rādīs aizraujošus akrobātiskos trikus. Tāpat varēs vērot trikus, ko prot dresēti suņi, kaķi, zaķis, čūskas un papagailis. Pēc izrādes ar dzīvniekiem varēs arī nofotografēties. Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Papildus informācija pa tālruni 63124125, www.tpkn.lv

Ja vēlaties izjust sportisku gaisotni un baudīt dejas uz ledus, tad sestdien, 28.novembra rītā pulksten 10.00 Tukuma ledus hallē piedāvājam apmeklēt daiļslidošanas sacensības „Tukuma kauss 2015” gan lieliem, gan maziem.
Adrese: Tukuma ledus halle, Stadiona iela 3, Tukums. Papildus informācija pa tālruni 63107470, www.tlh.lv.
 
Savukārt visus kora mūzikas cienītājus sestdien, 28.novembrī pulksten 15.00 Tukuma pilsētas Kultūras nams aicina uz senioru kora “Skandīne” draugu koncertu.
Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Papildus informācija pa tālruni 63124125, www.tpkn.lv

Dabas mīļotājiem sestdien, no pulksten 15.00 līdz 19.00 jādodas uz Ķemeru nacionālo parku, kur notiks pasākums - gadalaiku stāsti "Gatavojamies ziemai". Šeit visi interesenti tiks iepazīstināti kā ziemai sagatavojušies dažādi dzīvnieki, kuri putni Latvijā sastopami visu gadu un kā cilvēki tiem var palīdzēt pārlaist ziemu. Būs iespēja vērot arī leļļu izrādi un iemēģināt roku Adventes vainagu gatavošanā.
Adrese: dabas izglītības centrs „Meža māja”, Ķemeri. Papildus informācija pa tālruni 26577265, www.daba.gov.lv/kemeri

Pirmajā Adventes svētdienā, 29.novembrī pulksten 15.00 gan lieli, gan mazi aicināti pulcēties Tukuma Brīvības laukumā, kur radošajās darbnīcās katrs no dažādiem materiāliem varēs izgatavot savu Ziemassvētku rotājumu un izdekorēt piparkūkas. Bet pulksten 16.00 uz Tukuma lielās egles iedegšanas pasākumu ieradīsies arī smurfs Gudrītis un Smurfete, kuri palīdzēs atrast maģisko pogu, lai Ziemassvētku egle varētu iedegties. Adrese: Brīvības laukums, Tukums.
 Papildus informācija pa tālruni 63124125, www.tpkn.lv.  

Gaidām ciemos! Uz Tukumu pēc smukuma!