Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.

Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma!

Smukums Tukuma pusē vasarā

Kurp doties, ko darīt vasaras pusē? Sarežģīti izvēlēties Latvijā, kas it kā ir maza un tomēr tik liela. Uz Tukuma pusi jādodas meklēt smukumu dabā, mākslā, kultūrā, cilvēkos. Siltās un ne tik siltās dienas vienmēr būs piemērotas, lai dotos dabā – iziet kādu pastaigu taku vai pastaigāt gar jūru. Tukuma pusē ir ne viena vien taka, kuru izstaigāt un iepazīt Latvijas skaistumu. Ķemeru nacionālais parks iepazīstina ar purvu pasauli. To vēl atraktīvāk iepazīstināt aicina arī mūspuses un visas Latvijas tūrisma jaunums – purvabirdēji.lv. Engures ezera apkārtne tāpat kā Kaņiera ezers aicina iepazīt ezeru dzīvi. Piekrastē sarosījušies vietējie zvejnieki un jau parādījušies pirmie kūpinājumi! Savukārt dabas taka Abavas lielākās pietekas – Viesatas upes krastos pavērs Vidzemei raksturīgos skatus tepat Kurzemes maliņā.

Kur un ko skatīt dabā Tukuma apkārtnē, skatīt šeit.

Ceļojot ar ģimeni, vienmēr jārēķinās, ka līdz ir bērni. Liekas, sarežģīts uzdevums, jo jāatrod kas tās, kas patiks gan maziem, gan lieliem ceļotājiem. Varbūt tas ir kāds muzejs vai radoša darbnīca, mazliet ātrāka izkustēšanās un savādākas spēles? Varbūt jādodas uz laukiem pie īstiem zemniekiem, kas prot gan izaudzēt, gan pārstrādāt izaudzēto.

Kurp doties un ko darīt ģimenēm ar bērniem, skatīt šeit.

Kad vislabāk doties uz Tukuma pusi? Varbūt laikā, kad notiek kāds pasākums. Lielāks vai mazāks, pilsētā vai laukos, tikai ar lūkošanu vai klausīšanos, vai varbūt ar aktīvu iesaistīšanos.

Lielāko pasākumu plāns Tukuma pusē skatāms šeit.

Atbrauc ciemos pie zvejniekiem

Visi zina, ka ar zvejniekiem ir kā ar bitēm – neko nevar zināt. Piekrastes ļaudis ir klusētāji un ar svešiniekiem nav uzreiz uz Tu, īpaši jau Kurzemes jūrmalā. Taču sešas zvejnieku ģimenes Lapmežciemā, Ķesterciemā, Engurē un Bērzciemā aicina savā sētā ceļotājus, lai iepazīstinātu ar piekrastes dzīvi un jūras sniegtajiem labumiem. Vairāk informācijas skatīt šeit. Visi apmeklējumi iepriekš noteikti jāpiesaka. Tukums ir neliela, dārzu ieskauta mazpilsēta Kurzemes pievārtē, taču šejienieši sevi mūždien uzskatījuši par kurzemniekiem, jo viņos ir gan kurzemnieku lepnums un turība, gan kurzemnieku spīts un nepiekāpība.

Tukuma ēdiens un dzēriens

Meklējot Tukuma garšu, 2014.gada vasarā kā pirmais tapa dzēriens. Tukums savulaik ir bijusi rožu pilsēta un daļa pilsētas pat tapusi rožaudzētāju darbošanās rezultātā. Arī šodien roze ir viens no Tukuma simboliem, un tieši tādēļ tā ir atrodama arī Tukuma dzērienā, kura nosaukums ir Tukuma rožu kokteilis. Tā autori ir kluba „Mojito” bārmeņi – Artis Šuspāns un Sandis Kanbergs. Tukumniekiem tas prezentēts Rožu svētku laikā, bet pārējie Latvijas iedzīvotāji par kokteili uzzināja vairāk 2015.gada tūrisma izstādes Balttour 2015 laikā Rīgā. Kokteiļa pasniegšanas vietas Tukumā ir bāri-klubi „Mojito” un „Baboon Bar” un kafejnīcas „Aplis”, „Zodiaks” un viesnīcas Hotel Tukums restorāns „Smukausis”, kā arī apkārtnes pilis - Jaunmoku pils un Jaunpils pils. Kā izskatās un no kā sastāv kokteilis, var apskatīties šeit.

Savukārt īpašais Tukuma ēdiens tapis pavisam nesen – 2015.gada pavasarī, lai gan īpašais firmas ēdiens Tukumā bijis jau 20.gadsimta 80.gados. Jaunā ēdiena nosaukums ir „Tukuma veltnītis”, kas oriģinālā ir cūkgaļas veltnītis ar krēmsieru un saulē kaltētiem tomātiem ķiršu mērcē (taču tā gatavošanai iespējams izmantot gan liellopa, gan vistas gaļu). Pēc seno latviešu domām, gaļa un maize ir nešķiramas. Tās ir spēks un dzīvības stiprums. Savukārt ķiršu dārzi Tukumu ieskauj joprojām. Ēdiena autore ir Apšuciema kafejnīcas „Apsīte” īpašniece Aija Rudovska. Ēdiena pasniegšanas vietas Tukumā ir Tukuma Ledus halle, kafejnīca „Aplis”, viesnīcas „Hotel Tukums” restorāns „Smukausis”, bet Tukuma apkārtnē – kafejnīca „Apsīte”, „Apšukrogs”, Jaunmoku pils restorāns „Liepaleja”, motelis „Sumbrs”, atpūtas kompleksa „Valguma pasaule” restorāns. Kā izskatās un kādas ir Tukuma veltnīša sastāvdaļas, var apskatīt šeit.

Šovasar Tukumā atkal Rožu svētki! Ja gribas pabūt pūlī un rast svētku sajūtu, tad Tukums īpaši aicina ciemos vasaras viducī, jo no 15. līdz 17.jūlijam pilsētā atkal svinēs Rožu svētkus. Te būs kas atrodams gan lieliem un maziem, gan ziedu mīlētājiem un burziņu cienītājiem, gan tiem, kam patīk retro auto un avio demonstrējumi. Kā katros svētkos ikviens Tukuma centrā varēs piedalīties lielākā rožu ziedu vainaga veidošanā (tik jāatceras no mājām paņemt rozes ziedu – vienu vai labāk vairāk). Ja laikus gatavoties, var uzmeistarot mājās un svētkos piedalīties trakajā nobraucienā „Rožu vāģis”. Bet, ja gribas vienkārši baudīt rožu un ziedu burvību, apmeklēt īpašās floristu veidotās svētku izstādes Tukumā, vai piknikot dabā rožu dārzā „Rozītes” turpat Tukuma pievārtē. Svētku programmu skatīt šeit.