Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir neliela, dārzu ieskauta mazpilsēta Kurzemes pievārtē, taču šejienieši sevi mūždien uzskatījuši par kurzemniekiem, jo viņos ir gan kurzemnieku lepnums un turība, gan kurzemnieku spīts un nepiekāpība.

Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.
Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma! 

Muzeju nakts Tukumā un apkārtnē 2015. gadā

Latvijas muzeji uzņēmušies aizraujošu misiju – lasīt, pārlasīt un atrast Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus, lai popularizētu muzejiem nodoto kultūras mantojumu un uzrunātu Muzeju nakts apmeklētājus. Arī 16. maija vakarā muzeji un to draugi aicinās gan klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem, gan meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs. Tukuma pusē tās būs vairāk nekā 20 dažādas vietas un muzeji. Muzeju nakts programma Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novados skatāma šeit.

Fotokonkurss „Uz Tukumu pēc smukuma”

Tukuma muzejs sadarbībā ar Tukuma Tūrisma informācijas centru un AS „Tukuma Piens” rīko foto konkursu jauniešiem no 8. līdz 12.klasei „Uz Tukumu pēc smukuma”.
Konkursa mērķis ir atspoguļot Tukuma pilsētas skaistākās un vērtīgākās vietas, pilsētas kultūrvides izmaiņas laikā un telpā, kā arī veicināt jauniešu radošo aktivitāti.
Aicinām jauniešus līdz 2015.gada 25.maija plkst. 16:00 iesūtīt uz e-pastu tukums.lepojas@gmail.com Tukuma pilsētas skaistākās vietas fotogrāfiju kopā ar īsu pamatojumu „kādēļ šī vieta Tukumā ir visskaistākā?” (maksimums 1800 rakstu zīmes).
Konkursa labākie darbi tiks izstādīti Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils Tornis” izstādē „Tukums lepojas”, kas tiks atklāta 2015.gada 25.jūlijā.
Visiem konkursa dalībniekiem, kuri savus darbus būs iesūtījuši atbilstoši konkursa nolikumam, būs iespēja saņemt veicināšanas balvas no AS „Tukuma Piens” . Savukārt, labāko darbu autoriem – galvenā balva - Aukstuma soma ar uzņēmumā ražoto produkciju.
Ar konkursa nolikumu var iepazīties Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils Tornis” Tukumā, Brīvības laukumā 19a, Tukuma muzeja mājaslapā www.tukumamuzejs.lv vai šeit. Jautājumu gadījumā zvanīt +371 22334332, Silvai Vītolai (Tukuma muzeja projektu vadītāja).  

Pieejama mobilā aplikācija Visit Tukums

Viedtālruņu lietotājiem bezmaksas ir pieejama Tukuma Tūrisma informācijas centra izveidotā mobilā aplikācija Visit Tukums. Visit Tukums Jūs varat apskatīt informāciju gan par aktuālākajiem pasākumiem un izstādēm, gan arī par apskates vietām, piedāvātajām aktivitātēm, nakšņošanas iespējām ar konkrētu atrašanās vietu kartē kā arī citu noderīgu informāciju ceļotājiem. Pieejami arī tūrisma maršruti katrai gaumei kā interesantāk apceļot Tukuma pusi.

Pašlaik aplikācija Visit Tukums pieejama latviešu, angļu, krievu un lietuviešu valodās, bet tuvākajā laikā tā būs pieejama arī vācu valodā. Android versijā tā pieejama un lejuplādējama Play Store vai šeit. IOS jeb Apple versijā tā pieejama un lejupielādējama App Store vai šeit.

Iepazīsti Tukumu izmantojot ērtu informācijas meklēšanu savā viedtālrunī!

360 grādi Tukumā  

Iepazīsti Tukumu neizejot no mājas ar 360 grādu fotogrāfijām!

Jums tiek dota iespēja apskatīt Brīvības laukumu, kas jau izsenis ir bijusi centrālā vieta pilsētā, kur pirms 600 gadiem notika lielā andele. Te tuvi un tāli laucinieki sabrauca tirgoties ar saviem labumiem. Šodien laukums ir lieliska vieta, kur satikties ar draugiem un sākt ceļojumu pa Tukumu.

Turpat blakus atrodas arī Livonijas ordeņa pils tornis un mūra fragments. Pils tornis ir Tukuma vecākās ēkas - Livonijas ordeņa pils, kas celta ap 13. gs., fragments. Tagad te atrodas Tukuma pilsētas vēstures muzejs, kas stāsta par pilsētas vēsturi no seniem laikiem līdz pat mūsdienām.

Virzoties no Brīvības laukuma pa Pils ielu kreisajā ielas pusē  pamanīsiet mazu šķērsieliņu – Piena ielu, kura savu nosaukumu ieguva vien 2013. gadā, kad Tukuma pienam tika svinēti 100 gadi.  Šī ieliņa ir arī viena no īsākajām Tukumā, tā Jūs aizvedīs uz Katrīnas laukumu, kur atrodas Katrīnas skulptūra. Katrīnas laukums ir mūsdienīgs un ieguvis savas aprises pēdējo gadu laikā. Savu vārdu Katrīnas laukums ieguvis pieminot 1795.gada notikumu, kad Krievijas ķeizariene Katrīna II Tukumam piešķīra apriņķa pilsētas tiesības. Savukārt Katrīnas skulptūra tapusi salīdzinoši nesen 2009. gadā un tapusi par iedzīvotāju saziedotajiem un Tukuma novada pašvaldības līdzekļiem. Tās autors – Valdis Barkāns.

Apskatot Katrīnas laukumu tālāk varat virzīties uz Elizabetes un Uguns ielas krustojumu, kur līdzās atrodas skvērs ar strūklaku „Naudas avotiņš”. Naudas avotiņš veidots kā zīme pilsētas kvartālā, kur savulaik notika aktīva tirdzniecība un arī šobrīd līdzās atrodas banka. Taču, tagad šīs skvērs ieguvis pavisam citu nozīmi – atpūtas vietu ģimenei ar bērniem Tukuma pilsētas sirdī.

Tukuma puse izsenis zināma ar tās skaistajām pilīm, viena no tām ir Jaunmoku pils, kura atrodas tikai nepilnu 10 km attālumā no Tukuma. Jaunmoku pils senos laikos kalpojusi, kā Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda medību, vasaras rezidence. Jaunmoku pils ir viena no Latvijā pazīstamākajām ķieģeļu celtnēm. Mūsdienās pils pieder Latvijas Valsts mežiem, kur iekārtots Meža muzejs, viesnīca un restorāns. Šī arī ir vieta, kur norisinās dažādi koncerti, kāzas u.c. tematiski pasākumi.


Atklāj Tukumu no jauna ar geocaching

Geocaching jeb slēpņošana radusies 2000. gadā, kad pirmo reizi cilvēkiem tika dota pieeja GPS ierīcēm. Entuziastu grupa paslēpa pirmo „kasti” un ļāva citiem atrast to, izmantojot dotās GPS koordinātes. Tā pamazām no parastas „dārgumu” meklēšanas šī spēle ir kļuvusi par pasaulē plaši zināmu aktivitāti. Šobrīd visā pasaulē ir vairāk nekā 2 miljonu aktīvu slēpņu un vairāk kā 6 miljoni reģistrēto lietotāju.

Tukumā un Tukuma apkārtnē šobrīd ir novietoti vairāk kā 100 slēpņi. Katrs slēpnis ir novietots ar domu, lai parādītu kādu skatu objektu vai vienkārši skaistu vietu. Par katru slēpni ir dots mazs vietas apraksts. Slēpņošana ir ideāla aktivitāte, lai apskatītu tūrisma ceļvežos nenorādītās vietas un gūtu jaunas emocijas meklējot slēpņus.

Lai uzsāktu slēpņošanu ir nepieciešams reģistrēties mājas lapā www.geocaching.com Mājas lapā var atrast tuvākos slēpņus, kuri ir paslēpti apkārtnē. Izvēlieties slēpni, izlasiet aprakstu un izpildiet uzdevumu, ja tāds ir dots. Kad koordinātes ir noteiktas, tās ir iespējams ievadīt jebkurā GPS ierīcē. Viedtālruņos ir iespējams lejuplādēt speciālas geocaching programmas, kurās arī var atrast slēpņus. Atrodot slēpni, uz lapiņas ir jāuzraksta savs lietotājvārds un datums, kurā slēpnis atrasts. Ja „kaste” ir lielāka izmēra, tad var apmainīt kādu no tur ieliktajiem priekšmetiem pret savu, paturot to kā suvenīru. Atgriežoties mājās reģistrējiet savu atradumu geocaching mājas lapā.

Izjūti sevi kā daļu no slēpņotāju apvienības un dodies piedzīvojumos jau šodien! Ja esi tukumnieks, atklāj vēl neredzētas vietas savā dzimtajā pilsētā! Izmēģini jaunu veidu, kā ceļot un iepazīt pasauli! Vairāk informācijas un pamācība, kā slēpņot skatīt šeit.

Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā!

Sarakstā Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā, ir gan klasiski tūrisma objekti, gan izvēlētas vietas un aktivitātes, kuras vairāk atbilst „alternatīvajam tūrismam”. Saraksta autore ir Alise Pabērza. Viņa apzināti ir izvēlējusies tajā iekļaut tādus punktus, kas liktu pēc iespējas vairāk pārvietoties pa Tukumu, iepazīt to, uzsākt komunikāciju ar vietējiem Tukuma iedzīvotājiem, iesaistīties pilsētā piedāvātajās aktivitātēs un uzzināt pēc iespējas vairāk par Tukumu. Saraksts ar piecdesmit lietām, kuras izdarīt Tukumā, veidots tā, lai tas būtu interesants ne tikai tiem, kuri apciemo Tukumu kā tūristi vai ciemiņi, bet arī, lai tas būtu interesants un saistošs arī pašiem tukumniekiem, lai šī saraksta punkti ļautu paskatīties tukumniekiem un Tukuma viesiem uz pilsētu ar citām acīm, varbūt atklātu kaut ko jaunu un līdz šim nepamanītu.
Tātad - Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā – iepazīstamas šeit. Ļaujiet vaļu piedzīvojuma priekam, fantāzijai, un vēlu jums veiksmi, pildot šīs piecdesmit lietas!