Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.

Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma!

Šoruden īpaši aicinām izbraukt uz laukiem un baudīt rudens dabas garšu Tukuma apkārtnē!

Informāciju par vietējo uzņēmēju piedāvājumu skatīt šeit.

Ko mūspusē skatīt rudenī!

Kad daba nemanot sāk krāsoties tikai rudenim raksturīgi izteiksmīgajās krāsās un noskaņās, laiks doties dabā, lai izjustu rudens burvību, kas aptver gan mežus un purvus, gan dārzus un laukus. Aicinām izstaigāt un pavērot dabas krāšņumu kādā no mūspuses dabas takām Ķemeru nacionālajā parkā, Abavas senlejas dabas parkā, dabas parkā “Engures ezers” vai Viesatas upes krastos. Informācija par tām pieejama šeit

Ja vēlaties doties pastaigā pa mežu tepat Tukuma apkārtnē, piedāvājam izmantot pārgājienu karti ar 5 maršrutiem pa Tukuma pievārtes mežu takām. Te būs maršruti gan svētdienas gājējiem, gan tiem, kas pārgājienos mīl piedzīvojumus. Karte pieejama gan pie mums TICā, gan mājas lapā šeit.

Tāpat rudens pilnbrieda un ražas laiks ir īstais brīdis, lai apciemotu mūspuses zemniekus, kuri gatavi uzņemt viesus un izrādīt izlolotos lauku labumus. Apmeklējot saimniecības, būs iespēja gan apbrīnot dabas krāšņumu, gan arī uzņemt ražas laikam atbilstošas fotogrāfijas rudens krāsās. Ja interesē, varat saimniekiem pajautāt arī padomu gan par augļu koku kopšanu, gan ķirbju, vīnogu un citu augļu un dārzeņu audzēšanu. Tie noteikti padalīsies ar savu ilggadējo pieredzi. Informāciju par zemnieku saimniecībām, kuras var apciemot šoruden skatīt šeit.

Izvēlies savas klases rudens ekskursiju Tukuma pusē!

Vairāk informācijas par ekskursiju piedāvājumiem skolēnu grupām skatīt šeit.

Tukums ēdiens un dzēriens

Meklējot Tukuma garšu, 2014.gada vasarā kā pirmais tapa dzēriens. Tukums savulaik ir bijusi rožu pilsēta un daļa pilsētas pat tapusi rožaudzētāju darbošanās rezultātā. Arī šodien roze ir viens no Tukuma simboliem, un tieši tādēļ tā ir atrodama arī Tukuma dzērienā, kura nosaukums ir Tukuma rožu kokteilis. Tā autori ir kluba „Mojito” bārmeņi – Artis Šuspāns un Sandis Kanbergs. Tukumniekiem tas prezentēts Rožu svētku laikā, bet pārējie Latvijas iedzīvotāji par kokteili uzzināja vairāk 2015.gada tūrisma izstādes Balttour 2015 laikā Rīgā.
Kokteiļa pasniegšanas vietas Tukumā ir bāri-klubi „Mojito” un viesnīcas Hotel Tukums kafejnīca „Smukausis”, restorāns "Tuckum", kā arī apkārtnes pilis - Jaunmoku pils un Jaunpils pils. Kā izskatās un no kā sastāv kokteilis, var apskatīties šeit.

Savukārt īpašais Tukuma ēdiens tapis pavisam nesen – 2015.gada pavasarī, lai gan īpašais firmas ēdiens Tukumā bijis jau 20.gadsimta 80.gados. Jaunā ēdiena nosaukums ir „Tukuma veltnītis”, kas oriģinālā ir cūkgaļas veltnītis ar krēmsieru un saulē kaltētiem tomātiem ķiršu mērcē (taču tā gatavošanai iespējams izmantot gan liellopa, gan vistas gaļu). Pēc seno latviešu domām, gaļa un maize ir nešķiramas. Tās ir spēks un dzīvības stiprums. Savukārt ķiršu dārzi Tukumu ieskauj joprojām. Ēdiena autore ir Apšuciema kafejnīcas „Apsīte” īpašniece Aija Rudovska. Ēdiena pasniegšanas vietas Tukumā ir viesnīcas „Hotel Tukums” kafejnīca „Smukausis”, restorāns "Tuckum", Tukuma Ledus halle (grupām), bet Tukuma apkārtnē – kafejnīca „Apsīte”, Jaunmoku pils restorāns „Liepaleja”, atpūtas kompleksa „Valguma pasaule” restorāns. Kā izskatās un kādas ir Tukuma veltnīša sastāvdaļas, var apskatīt šeit.