Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir neliela, dārzu ieskauta mazpilsēta Kurzemes pievārtē, taču šejienieši sevi mūždien uzskatījuši par kurzemniekiem, jo viņos ir gan kurzemnieku lepnums un turība, gan kurzemnieku spīts un nepiekāpība.

Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.
Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma! 

Aicinām sagaidīt ceturto Adventi Tukuma pusē!

Tuvojoties Ziemassvētkiem, ikvienā ģimenē tiek domāts par Ziemassvētku dāvanām, ar ko iepriecināt savus mīļos. Taču vislabākā dāvana Ziemassvētkos ir citam sniegtā mīlestība, mūsu labie darbi, sasniegumi, kas iepriecina otru cilvēku. Arī tukumnieki tajā grib dalīties un šajos gaišajos svētkos vēlas pasniegt šādu dāvanu ikvienam.

Jau sestdien, 20.decembrī pulksten 15.00 Džūkstes Pasaku muzejs aicina uz Ziemassvētku pasākumu "Ziemelīša nedarbi". Tajā gan lielus, gan mazus gaidīs jautri pārsteigumi, kopīgas aktivitātes, priekšnesumi un Ziemassvētku eglītes svecīšu aizdegšana.

Adrese: Džūkstes pasaku muzejs, Lancenieki, Džūkstes pagasts, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 63154691. 

Pēc aktīvas darbošanās Džūkstes pasaku muzejā sestdien, 20.decembrī pulksten 17.00 visi aicināti doties uz Tukuma pilsētas Kultūras namu, kur dažādi kolektīvi sniegs Ziemassvētku koncertu ”Ar baltām domām” . Koncertā piedalīsies tautas deju kolektīvi "Svīta un „Vidums”, mūzikas ansambļi "Danču spēle", "Punktiņi" un "Noskaņa”.

Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63124125.  

Mūzikas skaņās iedvesmu un mieru smelties sestdien, 20.decembrī pulksten 18.00 aicina arī Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, kur ar koncertu uzstāsies Tukuma Kultūras nama jauktais koris „Gavile”. Adrese: Tukuma luterāņu baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63122605, 20221951.  

Ceturto Adventes svētdienu 21.decembri Tukumā uzsāksim ar sportisku sacensības garu jau pulksten 10.00 Tukuma Ledus hallē, kur no pulksten 10.00 līdz 12.00 varēs vērot Hokeja kluba Tukums savstarpējās spēles, kā arī noslēguma spēli „Tēvi pret dēliem”.

Adrese: Tukuma Ledus halle, Stadiona iela 3, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63107470  

Savukārt garīgo enerģiju smelties svētdien, 21.decembrī pulksten 11.00 aicina Sātu luterāņu baznīca, kur norisināsies Adventes dievkalpojums ar kora „Noktirne” piedalīšanos.

Adrese: Sātu baznīca, Sāti, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 26440226.  

Pēdējo iespēju šogad apgūt senos arodus aicina Pastariņa muzejs, kur svētdien no pulksten 13.00 varēs iemācīties, kā veidot skalu grozus meistara Viestura Puplaka vadībā, kā aust vēžu ķeseles meistara Oskars Gaujas vadībā un kā pīt klūgu grozus meistares Dailas Kiekstas vadībā . Pastariņa muzeja saimnieču uzraudzībā tiks dota iespēja pašiem ar savām rokām izveidot un izcept īstu rudzu maizi, kā arī iemācīties veidot puzurus un dažādus eglītes rotājumus.

Adrese: Pastariņa muzejs, „Bisnieki”, Dzirciems, Tukuma novads. Vairāk informācijas pa tālruni: 63154518, 28651091  

Ja tomēr dodat priekšroku mūzikas un dejas baudīšanai nevis pašu aktīvai līdzdalībai, tad svētdien 21.decembrī pulksten 14.00 jādodas uz Tukuma pilsētas Kultūras namu, kur tautas deju kolektīvs „Luste” sniegs Ziemassvētku koncertu „Kā pasakā”.

Adrese: Tukuma pilsētas Kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63124125.  

Pēc Ziemassvētku koncertu baudīšanas, svētdien visi atkal aicināti uz Tukuma Ledus halli, kur no pulksten 15.00 līdz 17.00 norisināsies Latvijas Čempionāta hokejā 1.līgas spēle. Tajā spēkiem mērosies hokeja klubs „Tukums/Stiga RM” un „Daugavpils/LDZ Cargo”. Ieeja uz spēlēm bez maksas.

Adrese: Tukuma Ledus halle, Stadiona iela 3, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63107470  

Svētdienu, 21.decembri noslēgt aicinām pulksten 19.00 Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar Rīgas Gospelkora koncertu. Svētku programmā skanēs skaņdarbi no Kirka Frenklina plašās daiļrades, kā arī dziesmas Ziemassvētku noskaņās. Ieeja par ziedojumiem!

Adrese: Tukuma luterāņu baznīca, Brīvības laukums 1, Tukums. Vairāk informācijas pa tālruni: 63122605, 20221951.  

Un vēl – gan sestdienu, gan svētdienu Tukuma centrā  - Brīvības laukumā pie lielās egles – gan lielus, gan mazus bērnus uzklausīs Ziemassvētku vecītis.    


Gaišu, saticīgu un mierpilnu šo ceturto Adventi .

Pieejama mobilā aplikācija Visit Tukums

Viedtālruņu lietotājiem bezmaksas ir pieejama Tukuma Tūrisma informācijas centra izveidotā mobilā aplikācija Visit Tukums. Visit Tukums Jūs varat apskatīt informāciju gan par aktuālākajiem pasākumiem un izstādēm, gan arī par apskates vietām, piedāvātajām aktivitātēm, nakšņošanas iespējām ar konkrētu atrašanās vietu kartē kā arī citu noderīgu informāciju ceļotājiem. Pieejami arī tūrisma maršruti katrai gaumei kā interesantāk apceļot Tukuma pusi.

Pašlaik aplikācija Visit Tukums pieejama tikai latviešu, angļu un lietuviešu valodās, bet tuvākajā laikā tā būs pieejama arī angļu, krievu un lietuviešu valodās. Android versijā tā pieejama un lejuplādējama Play Store vai šeit. Apple versijā tā pieejama un lejupielādējama App Store vai šeit.

Iepazīsti Tukumu izmantojot ērtu informācijas meklēšanu savā viedtālrunī!

360 grādi Tukumā  

Iepazīsti Tukumu neizejot no mājas ar 360 grādu fotogrāfijām!

Jums tiek dota iespēja apskatīt Brīvības laukumu, kas jau izsenis ir bijusi centrālā vieta pilsētā, kur pirms 600 gadiem notika lielā andele. Te tuvi un tāli laucinieki sabrauca tirgoties ar saviem labumiem. Šodien laukums ir lieliska vieta, kur satikties ar draugiem un sākt ceļojumu pa Tukumu.

Turpat blakus atrodas arī Livonijas ordeņa pils tornis un mūra fragments. Pils tornis ir Tukuma vecākās ēkas - Livonijas ordeņa pils, kas celta ap 13. gs., fragments. Tagad te atrodas Tukuma pilsētas vēstures muzejs, kas stāsta par pilsētas vēsturi no seniem laikiem līdz pat mūsdienām.

Virzoties no Brīvības laukuma pa Pils ielu kreisajā ielas pusē  pamanīsiet mazu šķērsieliņu – Piena ielu, kura savu nosaukumu ieguva vien 2013. gadā, kad Tukuma pienam tika svinēti 100 gadi.  Šī ieliņa ir arī viena no īsākajām Tukumā, tā Jūs aizvedīs uz Katrīnas laukumu, kur atrodas Katrīnas skulptūra. Katrīnas laukums ir mūsdienīgs un ieguvis savas aprises pēdējo gadu laikā. Savu vārdu Katrīnas laukums ieguvis pieminot 1795.gada notikumu, kad Krievijas ķeizariene Katrīna II Tukumam piešķīra apriņķa pilsētas tiesības. Savukārt Katrīnas skulptūra tapusi salīdzinoši nesen 2009. gadā un tapusi par iedzīvotāju saziedotajiem un Tukuma novada pašvaldības līdzekļiem. Tās autors – Valdis Barkāns.

Apskatot Katrīnas laukumu tālāk varat virzīties uz Elizabetes un Uguns ielas krustojumu, kur līdzās atrodas skvērs ar strūklaku „Naudas avotiņš”. Naudas avotiņš veidots kā zīme pilsētas kvartālā, kur savulaik notika aktīva tirdzniecība un arī šobrīd līdzās atrodas banka. Taču, tagad šīs skvērs ieguvis pavisam citu nozīmi – atpūtas vietu ģimenei ar bērniem Tukuma pilsētas sirdī.

Tukuma puse izsenis zināma ar tās skaistajām pilīm, viena no tām ir Jaunmoku pils, kura atrodas tikai nepilnu 10 km attālumā no Tukuma. Jaunmoku pils senos laikos kalpojusi, kā Rīgas birģermeistara Džordža Armitsteda medību, vasaras rezidence. Jaunmoku pils ir viena no Latvijā pazīstamākajām ķieģeļu celtnēm. Mūsdienās pils pieder Latvijas Valsts mežiem, kur iekārtots Meža muzejs, viesnīca un restorāns. Šī arī ir vieta, kur norisinās dažādi koncerti, kāzas u.c. tematiski pasākumi.


Atklāj Tukumu no jauna ar geocaching

Geocaching jeb slēpņošana radusies 2000. gadā, kad pirmo reizi cilvēkiem tika dota pieeja GPS ierīcēm. Entuziastu grupa paslēpa pirmo „kasti” un ļāva citiem atrast to, izmantojot dotās GPS koordinātes. Tā pamazām no parastas „dārgumu” meklēšanas šī spēle ir kļuvusi par pasaulē plaši zināmu aktivitāti. Šobrīd visā pasaulē ir vairāk nekā 2 miljonu aktīvu slēpņu un vairāk kā 6 miljoni reģistrēto lietotāju.

Tukumā un Tukuma apkārtnē šobrīd ir novietoti vairāk kā 100 slēpņi. Katrs slēpnis ir novietots ar domu, lai parādītu kādu skatu objektu vai vienkārši skaistu vietu. Par katru slēpni ir dots mazs vietas apraksts. Slēpņošana ir ideāla aktivitāte, lai apskatītu tūrisma ceļvežos nenorādītās vietas un gūtu jaunas emocijas meklējot slēpņus.

Lai uzsāktu slēpņošanu ir nepieciešams reģistrēties mājas lapā www.geocaching.com Mājas lapā var atrast tuvākos slēpņus, kuri ir paslēpti apkārtnē. Izvēlieties slēpni, izlasiet aprakstu un izpildiet uzdevumu, ja tāds ir dots. Kad koordinātes ir noteiktas, tās ir iespējams ievadīt jebkurā GPS ierīcē. Viedtālruņos ir iespējams lejuplādēt speciālas geocaching programmas, kurās arī var atrast slēpņus. Atrodot slēpni, uz lapiņas ir jāuzraksta savs lietotājvārds un datums, kurā slēpnis atrasts. Ja „kaste” ir lielāka izmēra, tad var apmainīt kādu no tur ieliktajiem priekšmetiem pret savu, paturot to kā suvenīru. Atgriežoties mājās reģistrējiet savu atradumu geocaching mājas lapā.

Izjūti sevi kā daļu no slēpņotāju apvienības un dodies piedzīvojumos jau šodien! Ja esi tukumnieks, atklāj vēl neredzētas vietas savā dzimtajā pilsētā! Izmēģini jaunu veidu, kā ceļot un iepazīt pasauli! Vairāk informācijas un pamācība, kā slēpņot skatīt šeit.

Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā!

Sarakstā Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā, ir gan klasiski tūrisma objekti, gan izvēlētas vietas un aktivitātes, kuras vairāk atbilst „alternatīvajam tūrismam”. Saraksta autore ir Alise Pabērza. Viņa apzināti ir izvēlējusies tajā iekļaut tādus punktus, kas liktu pēc iespējas vairāk pārvietoties pa Tukumu, iepazīt to, uzsākt komunikāciju ar vietējiem Tukuma iedzīvotājiem, iesaistīties pilsētā piedāvātajās aktivitātēs un uzzināt pēc iespējas vairāk par Tukumu. Saraksts ar piecdesmit lietām, kuras izdarīt Tukumā, veidots tā, lai tas būtu interesants ne tikai tiem, kuri apciemo Tukumu kā tūristi vai ciemiņi, bet arī, lai tas būtu interesants un saistošs arī pašiem tukumniekiem, lai šī saraksta punkti ļautu paskatīties tukumniekiem un Tukuma viesiem uz pilsētu ar citām acīm, varbūt atklātu kaut ko jaunu un līdz šim nepamanītu.
Tātad - Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā – iepazīstamas šeit. Ļaujiet vaļu piedzīvojuma priekam, fantāzijai, un vēlu jums veiksmi, pildot šīs piecdesmit lietas!