Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.

Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma!

Ko Tukuma pusē skatīt un darīt vasarā!

Vasaru mūspusē aicinām izbaudīt, gan atpūšoties pie dabas, gan izbaudot jūras un ezeru vilinājumu aktīvākai vai laiskākai atpūtai, gan arī apbrīnojot ziedu burvību apkārtnes dārzos un ziedu audzētavās. Nepalaidiet garām arī mūspuses brīvdabas pasākumus, kas noteikti iekrāsos jūsu vasaru vēl košākās krāsās!

Atpūta pie jūras arī mūspusē vasarā ir ļoti iecienīta. Šeit tiek piedāvāta ne tikai mierīga saules un jūras baudīšana, bet arī aktīvā atpūta. Viesu nama “Smaidas” saimnieki Ragaciemā piedāvā dažādus izbraucienus pa jūru. Ekstrēmas izjūtas cienītājiem – ūdensslēpes, kiteboradu ar visu aprīkojumu, bet jautrības alkstošajiem – trīsvietīgu “banānu”. Savukārt, SIA “Labāka vasara” piedāvā izbaudīt braucienu ar ūdens motociklu, lielo pūsli, veikbordu vai ūdensslēpēm pa jūras malu. Ūdensmotociklus iespējams iznomāt arī izbraucieniem Sekļa ezerā, Apšuciema un  Engures jūrmalā kā arī citās vietās pēc klienta izvēles. Savukārt, veikošanu aiz troses ar īpašiem elementiem mūspusē piedāvā atpūtas komplekss “Milzkalns”. Vairāk informācijas par atpūtu un izklaidi pie ūdens skatīt šeit.

Esot piekrastē, neaizmirstiet iegriezties pie vietējiem zvejniekiem un zivju tirgotājiem, un varbūt arī piedalīties piekrastes zvejā, izzinot zvejnieku dzīves praktisko pusi. Informāciju par zivju tirgotājiem varat atrast šeit.

Informāciju par piedalīšanos piekrastes zvejā atradīsiet šeit.

Kad atpūta pie jūras izbaudīta, iegriezieties apbrīnot krāšņos dārzus, kas vasarā, ziedu pilnbriedā, aicināt aicina saskatīt un izjust to burvību. Katram ziedam savs ziedēšanas laiks. Īrisus mūspusē varat skatīt Laimoņa Zaķa “Īrisu dārzā” netālu no Kandavas. Krāšņās rožu dobes un dažnedažādas rožu šķirnes apskatāmas gan rožaudzētavā “Rozītes” Sēmes pusē, gan Jautrītes Ozolas dārzā Vānes pusē, gan arī Tukuma pilsētas centrā. Dālijas skatāmas Intas Seredjukas dārzā arī Vānes pusē, bet daiļdārzus ar vairāku ziedu un augu daudzveidību varat skatīt pie Daces Lukševicas Tukumā un viesu nama “Ružciems” dārzā pie mākslinieces Lailas Kelles. Vairāk par dārziem, ko apskatīt mūspusē vasarā skatīt šeit.

Ja dodat priekšroku neskartas dabas baudīšanai un pastaigai mežā, tad arī vasarā katra ar savu īpašo piedāvājumu un pievilcību aicina Tukuma apkārtnes dabas takas un parki. Vairāk informācijas varat skatīt šeit.

Un atzīmējiet savā kalendārā jau laikus īpašos šīs vasaras datumus, kad mūspusē tiks svinēti svētki: 8.jūlijā visā piekrastē un arī Lapmežciemā un Engurē tiks svinēti Zvejnieksvētki un Jūras svētki. 9.jūlijā Jaunmoku pils aicina uz Dārza svētkiem. No 14. līdz 16.jūlijam svinēsim Tukuma pilsētas svētkus “Precību spēles Tukumā”, bet 12.augustā tiks svinēti svētki viduslaiku noskaņās - “Viduslaiku svētki” Jaunpils pilī.

Sekot aktuālākai informācijai par pasākumiem mūspusē varat šeit.

Tukuma ēdiens un dzēriens

Meklējot Tukuma garšu, 2014.gada vasarā kā pirmais tapa dzēriens. Tukums savulaik ir bijusi rožu pilsēta un daļa pilsētas pat tapusi rožaudzētāju darbošanās rezultātā. Arī šodien roze ir viens no Tukuma simboliem, un tieši tādēļ tā ir atrodama arī Tukuma dzērienā, kura nosaukums ir Tukuma rožu kokteilis. Tā autori ir kluba „Mojito” bārmeņi – Artis Šuspāns un Sandis Kanbergs. Tukumniekiem tas prezentēts Rožu svētku laikā, bet pārējie Latvijas iedzīvotāji par kokteili uzzināja vairāk 2015.gada tūrisma izstādes Balttour 2015 laikā Rīgā. Kokteiļa pasniegšanas vietas Tukumā ir bāri-klubi „Mojito” un „Baboon Bar” un kafejnīcas „Aplis”,  „Zodiaks” un viesnīcas Hotel Tukums restorāns „Smukausis”, kā arī apkārtnes pilis - Jaunmoku pils un Jaunpils pils. Kā izskatās un no kā sastāv kokteilis, var apskatīties šeit.

Savukārt īpašais Tukuma ēdiens tapis pavisam nesen – 2015.gada pavasarī, lai gan īpašais firmas ēdiens Tukumā bijis jau 20.gadsimta 80.gados. Jaunā ēdiena nosaukums ir „Tukuma veltnītis”, kas oriģinālā ir cūkgaļas veltnītis ar krēmsieru un saulē kaltētiem tomātiem ķiršu mērcē (taču tā gatavošanai iespējams izmantot gan liellopa, gan vistas gaļu). Pēc seno latviešu domām, gaļa un maize ir nešķiramas. Tās ir spēks un dzīvības stiprums. Savukārt ķiršu dārzi Tukumu ieskauj joprojām. Ēdiena autore ir Apšuciema kafejnīcas „Apsīte” īpašniece Aija Rudovska. Ēdiena pasniegšanas vietas Tukumā ir Tukuma Ledus halle, kafejnīca „Aplis”, viesnīcas „Hotel Tukums” kafejnīca „Smukausis”, kafejnīca „Twists”, bet Tukuma apkārtnē – kafejnīca „Apsīte”, „Apšukrogs”, Jaunmoku pils restorāns „Liepaleja”, motelis „Sumbrs”, atpūtas kompleksa „Valguma pasaule” restorāns. Kā izskatās un kādas ir Tukuma veltnīša sastāvdaļas, var apskatīt šeit.