Tukuma
tūrisma informācijas centrs
Sākumlapa

Tukuma tūrisma informācijas centrs
Talsu iela 5, Tukums LV-3101 Latvija
Tālr. +371 63124451, +371 28311557
Fakss: +371 63124451
E-pasts: tic@tukums.lv
Skype: visittukums
Twitter: VisitTukums


Uz Tukumu pēc smukuma!
Tukums ir neliela, dārzu ieskauta mazpilsēta Kurzemes pievārtē, taču šejienieši sevi mūždien uzskatījuši par kurzemniekiem, jo viņos ir gan kurzemnieku lepnums un turība, gan kurzemnieku spīts un nepiekāpība.

Tukums ir tā vieta, kur satiekas mazpilsētas miers ar mūsdienu dzīves spraigumu – viens otru nekādi netraucē skaļš un jautrs pasākums līdzās klusai un mierīgai muzeju apskatei. Vecpilsēta, ar laukakmeņu bruģi un vecajām mājām, ir kā radīta romantiskām pastaigām draugu pulkā vai divvientulīgos pārīšos. Dažādu paaudžu māksliniekiem – ideāla vieta radošās iedvesmas gūšanai.
Pilsētas centrs un strūklaka ir labākā vieta, kur norunāt randiņus, satikties dienā vai vakarā, vienalga - esi vecs vai jauns. Garšīgs ēdiens un omulīga atmosfēra kafejnīcās un krodziņos, viesmīlīgi un atsaucīgi cilvēki. Tāds ir Tukums!
Ziemā Tukuma apkārtnē var izslēpoties pēc sirds patikas. Kam netīk lielais aukstums ārā, tie var slidot vai aizrautīgi uzspēlēt boulingu. Bet ja ziemā netīk kustēties ārā no mājas, tad šurp var doties pavasarī. Tad visapkārt zied ķirši, ābeles un bumbieres. Vasarā visapkārt virmo rožu smarža.
Ne jau velti saka – uz Tukumu pēc smukuma!


Pieejama mobilā aplikācija Visit Tukums

Viedtālruņu lietotājiem bezmaksas ir pieejama Tukuma Tūrisma informācijas centra izveidotā mobilā aplikācija Visit Tukums. Visit Tukums Jūs varat apskatīt informāciju gan par aktuālākajiem pasākumiem un izstādēm, gan arī par apskates vietām, piedāvātajām aktivitātēm, nakšņošanas iespējām ar konkrētu atrašanās vietu kartē kā arī citu noderīgu informāciju ceļotājiem. Pieejami arī tūrisma maršruti katrai gaumei kā interesantāk apceļot Tukuma pusi.

Pašlaik aplikācija Visit Tukums pieejama tikai latviešu, angļu un lietuviešu valodās, bet tuvākajā laikā tā būs pieejama arī angļu, krievu un lietuviešu valodās. Android versijā tā pieejama un lejuplādējama Play Store vai šeit. Apple versijā tā pieejama un lejupielādējama App Store vai šeit.

Iepazīsti Tukumu izmantojot ērtu informācijas meklēšanu savā viedtālrunī! 

Atklāj Tukumu no jauna ar geocaching

Geocaching jeb slēpņošana radusies 2000. gadā, kad pirmo reizi cilvēkiem tika dota pieeja GPS ierīcēm. Entuziastu grupa paslēpa pirmo „kasti” un ļāva citiem atrast to, izmantojot dotās GPS koordinātes. Tā pamazām no parastas „dārgumu” meklēšanas šī spēle ir kļuvusi par pasaulē plaši zināmu aktivitāti. Šobrīd visā pasaulē ir vairāk nekā 2 miljonu aktīvu slēpņu un vairāk kā 6 miljoni reģistrēto lietotāju.

Tukumā un Tukuma apkārtnē šobrīd ir novietoti vairāk kā 100 slēpņi. Katrs slēpnis ir novietots ar domu, lai parādītu kādu skatu objektu vai vienkārši skaistu vietu. Par katru slēpni ir dots mazs vietas apraksts. Slēpņošana ir ideāla aktivitāte, lai apskatītu tūrisma ceļvežos nenorādītās vietas un gūtu jaunas emocijas meklējot slēpņus.

Lai uzsāktu slēpņošanu ir nepieciešams reģistrēties mājas lapā www.geocaching.com Mājas lapā var atrast tuvākos slēpņus, kuri ir paslēpti apkārtnē. Izvēlieties slēpni, izlasiet aprakstu un izpildiet uzdevumu, ja tāds ir dots. Kad koordinātes ir noteiktas, tās ir iespējams ievadīt jebkurā GPS ierīcē. Viedtālruņos ir iespējams lejuplādēt speciālas geocaching programmas, kurās arī var atrast slēpņus. Atrodot slēpni, uz lapiņas ir jāuzraksta savs lietotājvārds un datums, kurā slēpnis atrasts. Ja „kaste” ir lielāka izmēra, tad var apmainīt kādu no tur ieliktajiem priekšmetiem pret savu, paturot to kā suvenīru. Atgriežoties mājās reģistrējiet savu atradumu geocaching mājas lapā.

Izjūti sevi kā daļu no slēpņotāju apvienības un dodies piedzīvojumos jau šodien! Ja esi tukumnieks, atklāj vēl neredzētas vietas savā dzimtajā pilsētā! Izmēģini jaunu veidu, kā ceļot un iepazīt pasauli! Vairāk informācijas un pamācība, kā slēpņot skatīt šeit.

Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā!

Sarakstā Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā, ir gan klasiski tūrisma objekti, gan izvēlētas vietas un aktivitātes, kuras vairāk atbilst „alternatīvajam tūrismam”. Saraksta autore ir Alise Pabērza. Viņa apzināti ir izvēlējusies tajā iekļaut tādus punktus, kas liktu pēc iespējas vairāk pārvietoties pa Tukumu, iepazīt to, uzsākt komunikāciju ar vietējiem Tukuma iedzīvotājiem, iesaistīties pilsētā piedāvātajās aktivitātēs un uzzināt pēc iespējas vairāk par Tukumu. Saraksts ar piecdesmit lietām, kuras izdarīt Tukumā, veidots tā, lai tas būtu interesants ne tikai tiem, kuri apciemo Tukumu kā tūristi vai ciemiņi, bet arī, lai tas būtu interesants un saistošs arī pašiem tukumniekiem, lai šī saraksta punkti ļautu paskatīties tukumniekiem un Tukuma viesiem uz pilsētu ar citām acīm, varbūt atklātu kaut ko jaunu un līdz šim nepamanītu.
Tātad - Piecdesmit lietas, kuras var izdarīt Tukumā – iepazīstamas šeit. Ļaujiet vaļu piedzīvojuma priekam, fantāzijai, un vēlu jums veiksmi, pildot šīs piecdesmit lietas!